сонин mn
Улаанбаатар /МОНЦАМЭ/.  “Токио-2020” Зуны XXXII олимпын наадмыг 2021 оны 7 дугаар сарын 23-наас 8 дугаар сарын 8-нд Япон улсын нийслэл Токио хотноо зохион байгуулна.
Энэхүү олимпын нээлтийн ёслол маргааш болох бөгөөд Монголын баг тамирчид “Токио-2020” Зуны XXXII олимпын наадмын дэвжээнд Улаанбаатарын цагаар хэзээ тэмцээнээ эхлүүлэх хуваарийг та бүхэндээ өдөр тус бүрээр танилцуулж байна. 
 
7 дугаар сарын 23
 
07:30. Буудлага - Эмэгтэй - 10 метрийн хийн урт бууны бэлтгэл (О.Есүгэн)
08:00. Байт харваа - Эмэгтэй - Ганцаарчилсан төрлийн эрэмбэ тогтоох тойрог (Б.Урантунгалаг)
09:00. Буудлага - Эрэгтэй - 10 метрийн хийн гар бууны бэлтгэл (Э.Даваахүү)
12:00. Байт харваа - Эрэгтэй - Ганцаарчилсан төрлийн эрэмбэ тогтоох тойрог (Б.Отгонболд)
 
7 дугаар сарын 24
 
07:30. Буудлага - Эмэгтэй - 10 метрийн хийн урт буун - Урьдчилсан шат
08:00. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрлийн урьдчилсан шат (Б.Болор-Эрдэнэ эм, Э.Лхагвасүрэн эр)
09:00. Буудлага - Эмэгтэй - 10 метрийн хийн гар бууны бэлтгэл - (Ц.Анударь, О.Гүндэгмаа)
09:45. Буудлага - Эмэгтэй - 10 метрийн хийн урт буу - Финал
10:00. Жүдо - Эмэгтэй 48 кг - Хасагдах шат буюу шигшээ 32 (М.Уранцэцэг)
10:00. Жүдо - Эрэгтэй 60 кг (Д.Амартүвшин)
12:00. Буудлага - Эрэгтэй - 10 метрийн хийн гар буу - Урьдчилсан шат
13:15. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Нэгдүгээр тойрог
14:30. Буудлага - Эрэгтэй - 10 метрийн хийн гар буу - Финал
16:30. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Хэсгийн тоглолт. Монгол - Итали (О.Хулан, М.Цэрэнлхам, Э.Чимэддолгор, Б.Солонго)
16:00. Жүдо - Эмэгтэй 48 кг - Дагалдах болон медалийн барилдаанууд
18:30. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Нэгдүгээр тойрог
20:00. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Хэсгийн тоглолт. Монгол – АНУ
 
7 дугаар сарын 25
 
Буудлага - Эмэгтэй - 10 метрийн хийн гар буу - Урьдчилсан шат
09:15. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Хэсгийн тоглолт. Монгол - Япон
10:00. Жүдо - Эмэгтэй 52 кг - Хасагдах шат буюу шигшээ 32 (Л.Сосорбарам)
10:00. Жүдо - Эрэгтэй 66 кг (Ё.Басхүү)
10:15. Буудлага - Эмэгтэй - 10 метрийн хийн гар буу - Финал
11:03. Бокс - Эмэгтэй 75 кг - Урьдчилсан шат буюу шигшээ 32 (М.Мягмаржаргал)
11:03. Бокс - Эрэгтэй 57 кг - Урьдчилсан шат буюу шигшээ 32 (Э.Цэндбаатар)
11:18. Бокс - Эрэгтэй 63 кг - Урьдчилсан шат буюу шигшээ 32 (Б.Чинзориг)
13:00. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Хэсгийн тоглолт. Монгол - Орос
13:00. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл 
 
Хоёрдугаар тойрог
 
16:00. Жүдо - Эмэгтэй 52 кг - Дагалдах болон медалийн барилдаанууд  
 
7 дугаар сарын 26
 
08:00. Буудлага - Холимог баг - 10 метрийн хийн гар бууны бэлтгэл (Э.Даваахүү, Ц.Анударь)
09:00. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хоёрдугаар тойрог
09:40. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Хэсгийн тоглолт. Монгол - Румын
10:00. Жүдо - Эрэгтэй 73 кг - (Ц.Цогтбаатар)
10:00. Жүдо - Эмэгтэй 57 кг - Хасагдах шат буюу шигшээ 32 (Д.Сумъяа)
13:30. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл –
 
Гуравдугаар тойрог 
 
16:00. Жүдо - Эмэгтэй 57 кг - Дагалдах болон медалийн барилдаанууд
16:30. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Хэсгийн тоглолт. Монгол - Франц 
 
7 дугаар сарын 27
 
08:00. Буудлага - Холимог баг - 10 метрийн хийн гар буу - Урьдчилсан шат
08:30. Байт харваа - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хасагдах шат
08:56. Байт харваа - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хасагдах шат эхэлнэ
09:00. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл –
 
Гуравдугаар тойрог
 
Буудлага - Холимог баг - 10 метрийн хийн гар буу - Хүрэл медалийн тоглолт
10:00. Жүдо - Эмэгтэй 63 кг - Хасагдах шат буюу шигшээ 32 (Б.Ганхайч)
10:00. Жүдо - Эрэгтэй 81 кг - (Сайед Моллай)
10:35. Буудлага - Холимог баг - 10 метрийн хийн гар буу - Алтан медалийн тоглолт
12:55. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Хэсгийн тоглолт. Монгол - Хятад
13:30. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл –
 
Гуравдугаар тойрог
 
15:30. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 16
16:00. Жүдо - Эмэгтэй 63 кг - Дагалдах болон медалийн барилдаанууд
18:30. Ширээний теннис - Эрэгтэй болон эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 16
19:30. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Хасагдах шат буюу Шөвгийн наймын тоглолтуу
 
7 дугаар сарын 28
 
08:00. Буудлага - Эмэгтэй - 25 метрийн гар бууны бэлтгэл (Ц.Анударь, О.Гүндэгмаа)
08:30. Байт харваа - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хасагдах шат
08:56. Байт харваа - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хасагдах шат
09:00. Ширээний теннис - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 8
10:00. Ширээний теннис - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 8
10:00. Жүдо - Эрэгтэй 90 кг - (Г.Алтанбагана)
10:48. Бокс - Эмэгтэй 75 кг - Шигшээ 16
11:36. Бокс - Эрэгтэй 57 кг - Шигшээ 16
16:00. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Шөвгийн дөрөв буюу хагас шигшээн тоглолтууд
19:45. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Хүрэл медалийн төлөөх тоглолт
20:55. 3х3 сагсан бөмбөг - Эмэгтэй - Алтан медалийн төлөөх тоглолт
 
7 дугаар сарын 29
 
08:00. Буудлага - Эмэгтэй - 25 метрийн гар буу - Нарийвчлал
08:30. Байт харваа - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хасагдах шат
08:56. Байт харваа - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хасагдах шат
10:00. Жүдо - Эрэгтэй -100 кг - (Л.Отгонбаатар)
10:00. Жүдо - Эмэгтэй 78 кг - Хасагдах шат буюу шигшээ 32 (О.Мөнхцэцэг)
10:00. Ширээний теннис - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 4
12:30. Буудлага - Эмэгтэй - 25 метрийн гар буу - Албан ёсны бэлтгэл
14:00. Ширээний теннис - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 4
16:00. Жүдо - Эмэгтэй 78 кг - Дагалдах болон медалийн барилдаанууд
19:00. Ширээний теннис - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хүрэл медалийн төлөөх тоглолт
20:00. Ширээний теннис - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Алтан медалийн төлөөх тоглолт
 
7 дугаар сарын 30
 
08:00. Буудлага - Эмэгтэй - 25 метрийн гар буу - Урьдчилсан шат
08:30. Байт харваа - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 16
10:00. 10:00. Жүдо - Эрэгтэй +100 кг - (Ө.Дүүрэнбаяр)
1:30. Буудлага - Эмэгтэй - 50 метрийн урт бууны бэлтгэл (О.Есүгэн)
13:45. Байт харваа - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 8
13:50. Буудлага - Эмэгтэй - 25 метрийн гар буу - Финал
14:45. Байт харваа - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 4
15:30. Байт харваа - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хүрэл медалийн төлөөх тоглолт
15:45. Байт харваа - Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Алтан медалийн төлөөх тоглолт
18:02. Усан спорт - 50 метрийн чөлөөт сэлэлт - Эрэгтэй (М.Дэлгэрхүү)
18:24. Усан спорт - 50 метрийн чөлөөт сэлэлт - Эмэгтэй (Б.Энххүслэн)
19:00. Ширээний теннис - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хүрэл медалийн төлөөх тоглолт
20:00. Ширээний теннис - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хүрэл медалийн төлөөх тоглолт
 
7 дугаар сарын 31
 
08:00. Буудлага - Эрэгтэй - 25 метрийн хурдан гар бууны бэлтгэл (Э.Даваахүү)
08:30. Байт харваа - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 16
10:11. Усан спорт - 50 метрийн чөлөөт сэлэлт - Эрэгтэй - Хагас шигшээ
10:32. Усан спорт - 50 метрийн чөлөөт сэлэлт - Эмэгтэй - Хагас шигшээ
11:00. Буудлага - Эмэгтэй - 50 метрийн урт буу - Урьдчилсан шат
11:03. Бокс - Эрэгтэй 63 кг - Шигшээ 16
12:06. Бокс - Эмэгтэй 75 кг - Шөвгийн 8
13:45. Байт харваа - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 8
14:45. Байт харваа - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Шөвгийн 4
15:00. Буудлага - Эмэгтэй - 50 метрийн урт буу - Финал
15:30. Байт харваа - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Хүрэл медалийн төлөөх тоглолт
15:45. Байт харваа - Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөл - Алтан медалийн төлөөх тоглолт
 
8 дугаар сарын 1
 
07:30. Буудлага - Эрэгтэй - 25 метрийн хурдан гар буу - Нэгдүгээр шат
09:30. Усан спорт - 50 метрийн чөлөөт сэлэлт - Эрэгтэй - Медалийн тоглолт
09:37. Усан спорт - 50 метрийн чөлөөт сэлэлт - Эмэгтэй - Медалийн тоглолт
10:00. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 76 кг - Урьдчилсан шат болон хагас шигшээ (О.Бурмаа)
10:30. Бокс - Эрэгтэй 57 кг - Шөвгийн 8 
 
8 дугаар сарын 2
 
10:00. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 76 кг - Дагах болон медалийн барилдаанууд
10:30. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 68 кг - Урьдчилсан шат болон хагас шигшээ (С.Батцэцэг)
10:50. Хүндийг өргөлт - Эмэгтэй - 87 кг (М.Анхцэцэг)
10:20. Хүндийг өргөлт - Эмэгтэй - +87кг (Э.Билэгсайхан)
13:30. Буудлага - Эрэгтэй - 25 метрийн хурдан гар буу - Финал
14:50. Хүндийг өргөлт - Эмэгтэй - 87 кг - Медалийн тоглолт
18:50. Хүндийг өргөлт - Эмэгтэй - +87 кг - Медалийн тоглолт 
 
8 дугаар сарын 3
 
10:00. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 68 кг - Дагах болон медалийн барилдаанууд
10:30. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 62 кг - Урьдчилсан шат болон хагас шигшээ (Х.Болортуяа)
10:30. Бокс - Эрэгтэй 57 кг - Шөвгийн 4
10:48. Бокс - Эрэгтэй 63 кг - Шөвгийн 8
 
8 дугаар сарын 4
 
10:00. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 62 кг - Дагах болон медалийн барилдаанууд
10:30. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 57 кг - Урьдчилсан шат болон хагас шигшээ (Б.Хонгорзул)
10:30. Чөлөөт бөх - Эрэгтэй 57 кг - Урьдчилсан шат болон хагас шигшээ (Э.Бэхбаяр)
 
8 дугаар сарын 5
 
10:00. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 57 кг - Дагах болон медалийн барилдаанууд
10:00. Чөлөөт бөх - Эрэгтэй 57 кг - Дагах болон медалийн барилдаанууд
10:30. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 53 кг - Урьдчилсан шат болон хагас шигшээ (Б.Болортуяа)
10:30. Чөлөөт бөх - Эрэгтэй 125 кг - Урьдчилсан шат болон хагас шигшээ (М.Лхагвагэрэл)
14:35. Бокс - Эрэгтэй 57 кг - Финал
 
8 дугаар сарын 6
 
10:00. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 53 кг - Дагах болон медалийн барилдаанууд
10:00. Чөлөөт бөх - Эрэгтэй 125 кг - Дагах болон медалийн барилдаанууд
10:30. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 50 кг - Урьдчилсан шат болон хагас шигшээ (Ц.Намуунцэцэг)
10:30. Чөлөөт бөх - Эрэгтэй 65 кг - Урьдчилсан шат болон хагас шигшээ (Т.Тулга)
13:00. Бокс - Эмэгтэй 75 кг - Шөвгийн 4
13:32. Бокс - Эрэгтэй 63 кг - Шөвгийн 4
13:45. Бокс - Эмэгтэй 75 кг - Финал
 
8 дугаар сарын 7
 
06:00. Хөнгөн атлетик - Марафон - Эмэгтэй (Б.Мөнхзаяа)
17:45. Чөлөөт бөх - Эмэгтэй 50 кг - Дагах болон медалийн барилдаанууд
17:45. Чөлөөт бөх - Эрэгтэй 65 кг - Дагах болон медалийн барилдаанууд
 
8 дугаар сарын 8
 
06:00. Хөнгөн атлетик - Марафон - Эрэгтэй (Ц.Бямбажав, Б.Сэр-Од)
13:15. Бокс - Эрэгтэй 63 кг – Финал
 
 
Д.Өлзийсайхан
Эх сурвалж: Монцамэ агентлаг